Розробки уроків



Тема. « Про  здоров’я  дбаємо – ЗДОРОВИМИ ЗРОСТАЄМО

Мета: виховувати любов до фізкультури та спорту, розвивати  фізичні

            уміння та навички, зміцнювати здоров`я; виховувати почуття дружби,

            колективізму, взаємовиручки.  

 

1.     Візитка команди.

1.     Придумати назву команди

2.     Вивчити привітання

 

Лиш один рецепт на світі

Всім-усім підходить дітям.

Коли спорт полюбиш -

Сильним, спритним будеш.

 

Всім відомо: це чудово,

Коли кожен з нас здоровий,

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

 

3.     Конкурс « Рибак»

(Накинути кільце на кеглі).

4.     Спортивна вікторина.

1.     Скільки гравців у футбольній команді? (11).

2.     Скільки гравців у волейбольній команді? (6).

3.     Скільки гравців у баскетбольній команді? (5).

4.     Які ви знаєте фізичні якості?

5.     Скільки білих фігур у шашках?

6.     Який м’яч важчий: футбольний чи волейбольний?

7.     Як часто проводяться Олімпійські ігри?

8.     Назвіть українських спортсменів

 

5.     Склади слово.

Кожна команда отримує конверт  з літерами. (Хокей, теніс)

6.      Конкурс із  скакалкою

Яка команда більше настрибає ( по 3 учасника від команди)

 

7.     Склади пазли.

 На швидкість потрібно скласти пазли і назвати спортсмена.  

8.     Конкурс «Обруч»

( по 3 учасники)

9.     Перенести м′ячик

Уся команда по черзі переносить на тенісній ракетці  м’ячик

10.                       “Дружна зарядка”

         Розминка під музику в русі. 

11.                       Підбиття підсумків

Нагородження переможців

 

 

 

 
















Тема. Вчимося дружно в класі жити.                                                              

Мета: формувати навички дружніх стосунків; визначити якості, які діти поважають

            у друзях; вчити  цінувати справжню дружбу;розвивати уміння товаришувати;

            виховувати уважне, шанобливе ставлення один до одного;

Обладнання: комп ‘ютер, дерево дружби, листочки – стікери, павутинка,  

                         асоціативний кущ.папір, конверти з розрізаними  прислів’ями, свіча,

                         трамвайчик, станції.

Хід уроку

І. Організація класу.

   Повторення правил під час карантину.

ІІ.Ранкова зустріч.

1.     Гра «Якщо ти добрий друг».

Вчитель.

Якщо людина повинна робити те, що я називаю – плескайте в долоні, а якщо ні – зберігайте тишу.

·        Що вимагаєш від друга, насамперед вимагай від себе.

·        Вмієш добре щось робити, то навчи іншого.

·        Обманювати, сваритися, хвалитися.

·        Допомагати друзям у біді.

·        Насміхатися з чужого горя.

·        Ображати інших.

·        Бути терплячим, вихованим, стриманим.

·        Поважати тих, з ким дружиш.

·        Давати порожні обіцянки, не дотримувати слова.

·        Думати не лише про себе, а й про інших.

·        До усіх чіплятися, грати нечесно, дражнитися.

·        Радіти за успіхи товаришів.

·        Відповідати за кожен свій вчинок.

 

2.     Вчитель

Казка

У одній казковій країні жив собі хлопчик. У нього було все: комп’ютер, книжки, телевізор, іграшки, солодощі…

     Зранку до вечора він міг робити все, що заманеться. Але хлопчик зовсім не радів. Навпаки, –  сумував.

    А чому? Бо в тому царстві, він  був один.

Уявіть, що кожний із вас залишився самотнім на Землі, навколо лише природа.       

    Чи добре бути одному? Чому?

Людина може по-справжньому відчувати, пізнавати, оцінювати себе тільки спілкуючись з іншими людьми. Разом можна бігати досхочу, сміятися, розповідати свої таємниці, гратися…                                           

     Першого вересня минулого року ви прийшли до школи, об’єдналися і стали називатися класом (колективом). За час навчання  ви краще пізнали один одного, згуртувалися, подружилися.

 

3.     Соня:   Пройшли канікул літніх  строки,                                                                                 

                 Та якщо правду Вам сказать: – 

                 Вже нам охота на уроки 

                 У дошки знов відповідать.   

 

Амір:    А навкруги друззяк обличчя,                                                             

              Так хочеться усіх обнять                                                                     

              І спогадами поділиться –

              Про все на світі розказать!    

4.     Вчитель:   Я  запрошую вас у цікаву подорож до містечка Дружби. У мандрівку повезе чарівний трамвайчик.

Мирослава: 

          Ми їдем, їдем, їдем

          У світлий, дружній край.

          Сідай із нами, друже,

          У чарівний трамвай.

ІІІ. Повідомлення нових знань.

Вчитель: 

     За дрімучим  лісом, за широким  полем, за високою  горою знаходиться місто Дружби.

     Ось ми й опинилися у ньому. Всі мешканці цього містечка казково ввічливі. Навіть собаки соромляться голосно гавкати, а горобці – не сміють битися. Люди розмовляють найввічливішими словами

-         А ви знаєте слова ввічливості?

( Давайте пригадаємо ( по черзі біля дошки записують слова ввічливості).

 Мандруючи цим містечком, ми бачимо щирі посмішки.

Наша перша зупинка на вулиці Дружелюбності.

1.Заповнення тематичної павутинки                                                  

  Давайте заповнимо павутинку «Друг – це той…»

 (Кому можна довірити таємниці, з ким приємно спілкуватися, хто ділиться з вами останнім, підтримає й допоможе,  дає добрі поради, з ким завжди цікаво і весело.)

 

2. Гра  «Дерево дружби»

    На листочках – стікерах  учні пишуть імена своїх друзів.

 По –черзі виходять до дошки й описують свого товариша, не називаючи його імені. Діти вгадують того, про кого йдеться. Після чого учень кріпить свій листочок до паперового дерева.

Висновок: «Дерево міцне корінням, а людина – друзями».

 

3.     Вчитель.

– Багато цікавих завдань нас очікує на вулиці Взаємодопомоги.

 

4 .Гра «Хто швидше?» Складання й осмислення змісту прислів’їв

На партах – конверти з розрізанними на частини прислів’ями.

·        Хто швидше об’єднає половинки?

·        Людина без друзів, як дерево без коріння.

·        Дружба – велика сила.

·        Окраса людини – друзі.

·        Поводься з друзями так, як хочеш, щоб вони поводилися з тобою.

·        Друг пізнається в біді.

·        Не той друг, хто медом маже, а той, що правду каже.

·        Намагатимемося і ми в нашому житті керуватися цими золотими правилами народної мудрості.

5.     Вчитель: 

Давайте від сьогодні  стаємо членами  товариства «Дружелюбності» та складемо правила, за якими житимемо.

.Складання правил співжиття у колективі

 (Діти вносять пропозиції і записують на дошці.)

 

6.     Вчитель: Рушаємо далі. Наступна зупинка на вулиці Розваг.

Хвилинка відпочинку. Виконання флешмобу.

 

7.     Вчитель: А ми помандруємо далі і зупинемося на проспекті Доброти.

  Розповідь вчителя з елементами бесіди

  – Що означає слово «добро»?

-         Якими кольорами ви б його зобразили?

– Яких людей ми називаємо добрими?

– Кого із тих людей, з якими ви зустрічаєтесь щодня, ви можете так назвати?

– Людська доброта. Вона зігріває нас у важкі хвилини, прикрашає нам життя.

 

 

8.     Гра  «Свічечка добра»

                       Михайлик:   Спалахнула свічечка

                                          Ніжним полум’ям.

                                          Підійти погрітися,

                                          Кому холодно.

(Вчитель запалює свічку, яка є символом добра і чистоти. Діти висловлюють добрі побажання один одному, передаючи цей умовний символ добра).

 IV. Підсумок уроку

– А зараз наш чарівний трамвайчик прямує до кінцевої зупинки. Тож давайте пригадаємо ,де ми побували, що цікавого дізналися.

1.Інтерактивна вправа «Інтерв’ю»

·        Чого ти сьогодні навчився?

·        Про що ти хотів би дізнатися більше?

·        Які виникли запитання з даної теми?

·        Що б ти порадив людині, яка хоче мати друзів, але не може їх знайти?

·        Що потрібно зробити, аби вберегти дружбу?

·        Як ти використовуватимеш те, що вивчив?

Заключне слово вчителя

– Є різні цінності в житті, але дорожча за золото, сильніша за бурі, міцніша за сталь – дружба. Будьте тактовні, ввічливі. Стримуйте свій гнів у будь-яких ситуаціях.   Цінуйте справжню дружбу.

 

  

                                    






Математика 1 клас НУШ

Тема. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ «НА          СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?». РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ
Мета: формувати в учнів розуміння різницевого порівняння
           чисел. Пояснити співвідношення «на скільки більше 
           (менше)?»; закріплювати знання таблиць додавання і 
           віднімання ; розвивати математичне мовлення; виховувати 
           культуру письма, інтерес до навчання.
Обладнання: конструктор «Лего», картки для усного рахунку числове                         віяло, кольорові кружечки, набірне полотно,
Хід уроку
І. організаційна частина
1.Усний рахунок.
Вчитель показує картки з прикладами,  діти з лего викладають результат.
5+4                    4+6              5+3                 7+2                0+5
9-5                      9-5              8-7                  6-6                 7-5
2. Хвилинка каліграфічного письма.
    Написати рядочок цифри 8
II. Актуалізація опорних знань
 1. Робота з числовим віялом (діти на віялі показують результат)
— Збільшіть на 5: 1; 4; 2; 5; 3.
— Зменшіть на 5: 6; 8; 10; 9; 7.
2. Математичний диктант
• Запишіть суму чисел 5 і 2; 6 і 3.
• 7 зменшити на 3; 10 мінус 2.
• Перший доданок 4, другий доданок 2. Чому дорівнює сума
ІІІ. Повідомлення нових знань.
1.    Робота з індивідуальним матеріалом.
Гра «Чарівні фігурки»
— Покладіть 6 жовтих кружечків. Покладіть 4 зелених.
— Скільки «зайвих» жовтих кружечків? Що можна сказати про жовті кружечки? (їх на 2 більше, ніж зелених.)
— Скільки зелених кружечків бракує, щоб їх стало стільки, скільки жовтих? Тоді, що можна сказати про зелені кружечки? (їх на 2 менше, ніж жовтих.)
Висновок. Якщо жовтих кружечків на 2 більше, ніж зелених, тоді зелених — на 2 менше, ніж жовтих.
— А тепер складемо задачу про ці кружечки.
Фізкультхвилинка
2. Робота з набірним полотном
— Виставимо на набірному полотні 7 жовтих кружечків і 4 зелених. На скільки більше жовтих кружечків, ніж зелених? (На 3 більше)
— Яку дію треба виконати, щоб одержати 3? (7 - 4)
Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число більше від другого, треба від більшого числа відняти менше.
— На скільки менше зелених кружечків, ніж жовтих? (На 3 менше)
— Яку дію треба виконати, щоб одержати 3? (7 - 4)
Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число менше від другого, треба від більшого числа відняти менше.
3. Робота за підручником (с. 65)
Робота над задачею №1  (вчитель читає дітям задачу).
Бесіда за змістом задачі:
-         про кого розповідається в задачі?
-         скільки років Андрійкові?
-         скільки років його сестричці?
-         про  що запитується в задачі?
Вчитель: визначити «на скільки років старший» - це означає: на скільки більше має років. Потрібно відняти 8 – 4
Запишіть задачу у зошит
Робота над задачею №2
За малюнком склади задачу.
Бесіда.
-Про що буде розповідатися в задачі?
- скільки бананів?
- скільки ананасів?
- про що запитується в задачі?
Скласти нерівності із числами №3
Розв’язати приклади № 4.
Завдання №5. 
На скільки сантиметрів жовта смужка довша за зелену?
Накресли коротшу смужку.
ІY. Закріплення вивченого матеріалу
1. Гра «Закінчіть речення»
10 більше від 4 на ..., бо ... - ... = ...
4 менше від 10 на ..., бо ... - ... = ...      
2. Гра «Так або не так?»
• 5 пальців на руці. (Так)
• 2 сигнали у світлофора. (Не так)
• У веселки 6 кольорів. (Не так)
• У тижні — 7 днів. (Так)
• У трикутника — 4 сторони. (Не так)
3. Кругові приклади. Самостійна робота
7 + 2     
10 - 4    
8 - 1
9 + 1     
3 + 5     
6 - 3

Y.  Підсумок уроку. Рефлексія
— Як дізнатися, на скільки одне число більше за друге?
— Що сподобалося на уроці?
— У чому ви зазнали труднощів?
 Конец формы






Математика 1 клас НУШ
Тема. Додавання і віднімання числа 6. Збільшення числа
Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 6;  
           формувати обчислювальні навички; розвивати мислення ; 
           виховувати культуру письма.
Обладнання: картки для усного рахунку, цеглинки «лего», 
                       числовий промінь, відео фізкультхвилинки.
Хід уроку
І. Організаційна частина
   1. Привітання :
     Щоб урок пройшов нормально,
     Треба сісти рівно, гарно.
     Спитати хочеш, не гукай,
      А тільки руку піднімай.
2. Усний рахунок.
    Вчитель показує картки з прикладами,  діти з лего викладають результат.
5+4                    4+3              5+3                 5+2                5+5
9-5                      5-5              8-5                  6-5                 7-5
3. Веселі задачі
 П'ять маленьких дошкільнят
Стали рівно  в один ряд.
Підійшов до них Тарас:
Скільки разом стало нас? (6 + 1)
                                                     По дорозі цуцик біг.
                                                     Ніс 5 грушок на пиріг.
                                                     Одна впала, покотилась.
                                                     Скільки грушок  залишилось? (5 — 1)
4.  Каліграфічна хвилинка
— Запишіть рядочок цифри 6.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Робота над задачами
1) Оля знайшла 8 лисичок і 1 боровичок.
— Поставте запитання так, щоб задачу можна було розв’язати дією додавання.
2) На гілці сиділо 3 сороки. Одна сорока полетіла.
— Поставте запитання так, щоб задачу можна було розв’язати дією віднімання.
3) У вазі лежить 4 яблука, а груш на 1 більше. Скільки у вазі груш?
4) На спортивному майданчику 7 дівчаток, а хлопчиків — на 1 менше. Скільки хлопчиків на спортивному майданчику?
 ІІІ. Повідомлення нових знань
1.     Робота за підручником сторінка 48.
-         Полічи фігури в кожному рядку.
-         Як утворилося число 6.
-         Розгляньте таблицю додавання числа 6.
-         Прочитайте всі приклади. Яке число додавали в кожному прикладі? (6)
-         Тому таблиця й називається «Додати 6».
-          Розгляньте таблицю віднімання числа 6.
-         Прочитайте кожний приклад.
-         Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 6
-         Яке число віднімали в кожному прикладі? (6)
-          Тому таблиця й називається «Відняти 6».
Завдання 2
-         Розгляньте числовий промінь.
-         Від якого числа летіло сонечко?
-         На якому числі сіло спочатку? потім?
-          Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?
-         Скільки всього додали? Як додавали?
-         Скільки всього відняли? Як віднімали?

 Завдання 3  
Приклади  №2 (самостійно обчислити).
Фізкультхвилинка
Завдання 4  
Робота над задачею №3 
-         Прочитати два рази задачу
-         Про що розповідається в задачі?
-         Скільки було огірків?
-         Скільки було помідорів?
-         Про що запитується в задачі?
Запишіть задачу у зошит.
Задання 5 Задача №4
Скласти за малюнком задачу, записати розв’язання  у зошит.
Завдання 6
— Як розставити у кімнаті 4 стільці таким чином, щоб уздовж кожної стіни стояло по 2 стільці? (Поставити їх у кутки кімнати по 1.)
 7. Задача на кмітливість
На яблуні росло 8 яблук, а на сосні — на 2 яблука менше. Скільки яблук росло на сосні?

Y.  Підсумок уроку. Рефлексія
- Прочитайте відповіді таблиць «Додати 6», «Відняти 6».
- що ми робили на уроці?
-  з якою таблицею ми ознайомились?
-  що вам найбільше запам’яталося?
-         Що сподобалося?
-         Що не сподобалося?









Тема. Урок позакласного  читання.
          Робота з дитячою книжкою. Казка «Ріпка».
Мета: формувати навички читання; розвивати усне і писемне мовлення; 
            виховувати інтерес до читання книг.
Обладнання: цеглинки лего, дитяча книжка, ляльки, муляж ріпки, відео, аудіо
                      запис  фізкультхвилинки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
     Мовна розминка
а ) скоромовки;
б) чистомовки.
Рі-рі-рі: Що ти бачиш угорі?
Рю-рю-рю: Бачу ясную зорю.
Рі-рі-рі: Ще що бачиш угорі?
Ря-ря-ря: Небо синє, як моря.

    Вітерець у лісі:ш - ш –ш
    Прилетів жук: ж – ж – ж
    Заспівав комарик: з – з – з
     Проповз вуж: с – с –с
     Подуйте на кульбабку
    Цуцик гарчить р – р – р.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Загадки
На городі виростала,  сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,  великою стала.
Став тут дід усіх гукати та красуню рвати.
А цю казку, діти, ви встигли відгадати? («Ріпка»)

  Мурка за Жучку, Жучка за внучку,
Внучка за бабу, Баба за діда…
Сховалася  чіпко  велика …(Ріпка)
Сьогодні ми з вами ознайомимося із казкою «Ріпка»
 ІІІ. Повідомлення нових знань.
Назвіть головних героїв казки
1.     Звукова модель слова
Ріпка, дід, баба, внучка, Жучка, киця,мишка,
    2.  Робота з книжкою:
а) ознайомлення з книжкою;
б) слухання казки (аудіо запис)
в) словникова робота

Фізкультхвилина

3.     Робота із змістом казки.
а) читання ланцюжком;
         б) бесіда за змістом (Гра «Мікрофон»)
4.       Інсценізація казки.
5.       Редагуємо.
6.       Вправи з письма
Допиши речення. 
Головні дійові особи казки: …, …, …, …, …, … .
IY. Підсумок уроку.
       Бесіда

       Мої враження



Тема. Є на світі моя країна, найчарівніша, як перлина
 Мета: створити  мікроклімат  для знайомства дітей, формувати поняття учнів про
              Батьківщину як спільний дім українського народу;  розвивати почуття  
              людяності, патріотизму; виховувати любов до людей і України.
Обладнання. Карта України, Державний Герб, Прапор, Гімн України, віночок із
                         різнокольорових паперових  квітів,  хмаринки, сонечко.
Хід уроку

І. Організаційна чистина
   1.Ранкова зустріч.
Треба дружно привітатись:
Доброго дня!
Дружно, голосно сказати:
Доброго дня!
Вправо, вліво поверніться,
Одне одному всміхніться.
Ще раз дружно привітаймось.
Доброго дня!
2. Обмін інформацією

 – Яке ж сьогодні число? Місяць? Рік?
– Чим сьогоднішній день особливий?
– Я від щирого серця вітаю вас з цим особливим святковим днем!
– Тож будьмо знайомі. Я – ваша вчителька Людмила Анатоліївна. А тепер познайомимося з вами.
3. Гра «Сплети віночок»
– Візьміть квіточку, яка лежить у вас на парті, і будьте готовими назвати своє ім’я
   голосно і чітко.
– Вийдіть до мене, червоні квіточки, назвіть своє ім’я, прізвище і «вплетіть» квіточку у наш віночок.
(За допомогою вчителя діти прикріплюють квіти на дошку, заздалегідь оформлену у вигляді віночка).
– Тепер вийдіть жовті квіточки…
– Ось до нас виходять сині квіточки
ІІ.  Повідомлення нових знань
     1.Бесіда
–  Чим квіточки схожі?
-         Чим різняться?
-         І дорослі, і діти зовсім як наші квіти.
Подивіться один на одного, посміхніться.
-         Чим ми схожі?
-         Чим відрізняємось?
 Ми всі різні – маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас буде багато спільного. Нас об’єднала наша школа, наш клас, навчання. Тепер ми одна родина, один колектив. Цей віночок буде символізувати міцну дружбу нашого класу.  Саме в цю хвилину народилася наша класна сім’я.
– Діти, а що таке сім’я?
- Де вона може проживати?
(Учитель вивішує на дошку карту України).
    Ось погляньте на карту України – це карта нашої Батьківщини. Це Герб нашої держави, це наш жовто – синій Прапор. У кожному куточку України – живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у місті чи в селі, але всі ми живемо в одній державі – в Україні, яка є для всіх нас єдиною. Україна – це наш рідний батьківський край, і ми несемо в собі його культуру, звичаї, традиції, його пісні і вірші, вбираємо в свою душу рідні серцю краєвиди.
-          Хіба може душа бути байдужою до цієї краси?
Звичайно, ні. Ми повинні берегти і примножувати красу нашого краю.
 2. Гра
Зараз я прочитаю вірш з пропущеними словами, а ви спробуйте їх відгадати і хором назвати.
На землі великій є одна країна:
Гарна й неповторна, мила …(Україна).
І живуть тут люди добрі, працьовиті,
І скажу, до речі, ще й …(талановиті).
Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші … (складають).
Щоб жила й раділа кожна родина,
Щоб була щаслива наша …(Батьківщина)!
– А тепер усі встаньте і візьміться за руки, щоб утворився віночок, який є у нашому класі. Віднині, діти, ми одна дружна сім’я. Тому жити треба у мирі й злагоді, заступатися одне за одного, дружити, ділити з усіма радість і смуток, щоб наше шкільне життя було цікаве і змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями.
 (Діти стають у коло і беруться за руки. Говорять слова за вчителем.)
Ми усі – одна сім’я,
Неповторні – ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити.
Бо життя – це диво – казка!
В ньому є любов і ласка!
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
3.     Гра-екскурсія «Школа – наш рідний дім»
А тепер ми з вами проведемо екскурсію нашою школою.( Селфі-зони).
-         Актовий зал;
-         Спортивний  зал;
-         Їдальня;
-         Бібліотека.
-         ІІІ. Підсумок
– Любі першокласники, наш урок добігає кінця.
-         Що ви узнали на нашому уроці?
-         Як називається наша держава?


Тема. Я люблю свою Україну
Мета: створити  мікроклімат  для знайомства дітей, формувати поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу,  про рідний край; розвивати почуття людяності, патріотизму; виховувати любов до людей і України.
Обладнання. Карта України, Державний Герб, Прапор, Гімн України, віночок із різнокольорових паперових  квітів,  хмаринки, сонечко.
Хід уроку
І. Організаційна чистина
 Привітання
 – Яке ж сьогодні число? Місяць? Рік?
(Учитель вивішує дату на хмаринках на дошці біля сонечка).
– Чим сьогоднішній день особливий?
– Я від щирого серця вітаю вас з цим особливим святковим днем!
ІІ. Повідомлення нових знань.
– Тож будьмо знайомі. Я – ваша вчителька Людмила Анатоліївна. А тепер познайомимося з вами.
1.     Гра «Сплети віночок»
– Візьміть квіточку, яка лежить у вас на парті, і будьте готовими назвати своє ім’я голосно і чітко.
– Вийдіть до мене, червоні квіточки, назвіть своє ім’я, прізвище і «вплетіть» квіточку у наш віночок.
(За допомогою вчителя діти прикріплюють квіти на дошку, заздалегідь оформлену у вигляді віночка).
– Тепер вийдіть жовті квіточки…
– Ось до нас виходять сині квіточки
2.     Бесіда
 -    Чим квіточки схожі?
-         Чим різняться?
-          І дорослі, і діти зовсім як наші квіти.
Подивіться один на одного, посміхніться.
-         Чим ми схожі?
-         Чим відрізняємось?
    Ми всі різні – маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас буде багато спільного. Нас об’єднала наша школа, наш клас, ми будемо вчитися, співати, танцювати, веселитися. Тепер ми одна родина, один колектив. Цей віночок буде символізувати міцну дружбу нашого класу. Від сьогодні він буде з нами, щоб нагадувати про те, що наша дружба міцна й непорушна, всі ми житимемо у мирі й злагоді. Саме в цю хвилину народилася наша сім’я.
- Діти, а що таке сім’я?
- Де вона може проживати?
(Учитель вивішує на дошку карту України).
      Ось погляньте на карту України – це карта нашої Батьківщини. Це Герб нашої держави, це наш жовто – синій Прапор. У кожному куточку України – живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у місті чи в селі, але всі ми живемо в одній державі – в Україні, яка є для всіх нас єдиною. Україна – це наш рідний батьківський край, і ми несемо в собі його культуру, звичаї, традиції, його пісні і вірші, вбираємо в свою душу рідні серцю краєвиди.
-       Хіба може душа бути байдужою до цієї краси?
Звичайно, ні. Ми повинні берегти і примножувати красу нашого краю.
Так як і всі ми, наша країна має сусідів . Давайте подивимось хто ж наші сусіди.
       Віднині встановлено безвізовий режим.
-         А хто знає що це таке?
(Вільний в’їзд до іншої держави)

Зараз я прочитаю вірш з пропущеними словами, а ви спробуйте їх відгадати і хором назвати.
На землі великій є одна країна:
Гарна й неповторна, мила …(Україна).
І живуть тут люди добрі, працьовиті,
І скажу, до речі, ще й …(талановиті).
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші … (складають).
Щоб жила й раділа кожна родина,
Щоб була щаслива наша …(Батьківщина)!
– А тепер усі встаньте і візьміться за руки, щоб утворився віночок, який є у нашому класі. Віднині, діти, ми одна дружна сім’я. Тому жити треба у мирі й злагоді, заступатися одне за одного, дружити, ділити з усіма радість і смуток, щоб наше шкільне життя було цікаве і змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями.
 (Діти стають у коло і беруться за руки. Говорять слова за вчителем.)
Ми усі – одна сім’я,
Неповторні – ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити.
Бо життя – це диво – казка!
В ньому є любов і ласка!
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
3.     Гра-екскурсія «Школа – наш рідний дім»
А тепер ми з вами проведемо екскурсію нашою школою.
-         Музичний клас;
-         Актовий зал;
-         Спортивний  зал;
-         Їдальня;
-         Бібліотека. 
ІІІ. Підсумок
 -     Любі першокласники, наш урок добігає кінця.
-         Що ви дізналися на нашому уроці?
-         Як називається наша держава?
-         Які вона має символи?

************************************************************
                                                                         
Тема. Щоб у серці жила Батьківщина
Мета: поглибити і закріпити знання учнів про Україну; 
            розширювати кругозір; прищеплювати інтерес до 
            вивчення рідного краю та його історії, звичаїв        
            і культури; виховувати любов до рідного краю, 
            Батьківщини.
Обладнання: журнал, карта України, державні символи,
                        фонограма Гімну України, рушник, образи
                         святих, презентація «Моє рідне село».
Хід уроку
І. Організаційна частина
      Привітання
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
 Учитель.  Сьогодні ми з вами будем подорожувати нашою країною. А допоможе нам у цьому ось цей журнал. Пізнаємо нове, гортаючи його сторінки.
 -Як вигадаєте, чому землю, на якій ми народилися, називаємо Батьківщиною?
-А хто знає вірш про Батьківщину?
 Учень 1.
Моя Батьківщина це вишеньки цвіт
І верби над ставом, й калина.
Моя Батьківщина це мрії політ,
Це рідна моя Україна!
Учень 2.
Моя Батьківщина це наша сім’я.
Затишний куточок і хата.
Це мама, татусь, бабця, дідо і я,
Всі рідні і друзів багато.

ІІІ. Повідомлення нових знань
1. Гра «Доповни речення»
На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, мила … (Україна).
І живуть тут люди добрі, працьовиті,
І скажу, до речі, ще й … (талановиті).
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші …(складають).
Щоб жила й раділа  кожная  родина,
Щоб була щаслива наша … (Батьківщина)!
1 сторінка журналу (географічне розташування)
-         Погляньте на карту і покажіть де знаходиться Україна?
-          З якими державами вона має спільні кордони?  (Білорусія, Польща, Угорщина, Румунія, Молдова, Росія)
-         Яка столиця України? (Київ).
-         Яка найбільша річка протікає по території України? (Дніпро).
-         Яка площа України? (603, 7 тисяч кв. км.)
-         Назвіть найбільші міста України. (Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса).
-         Покажіть на карті гори і як вони називаються? (Карпати, Кримські гори.)
      А тепер на карті нашої Батьківщини спробуємо знайти ту маленьку батьківщину, де ми з вами живемо.  
-         Чи знаєте ви, скільки людей проживає в Україні? (Близько 46 млн чол.)
-         Для них Україна є Батьківщиною. Вони люблять її і захищають.
-         Назвіть воїнів АТО, наших односельців, які уже повернулися зі сходу?
-         А хто ще несе військову службу і захищає нашу Батьківщину, і нас з вами у зоні АТО?
2 сторінка журналу (символи держави)
       Перегортаємо другу сторінку усного журналу. Тут ми дізнаємося про державні символи та народні символи і обереги.
Учні
      Є у нас, як і в кожної держави у світі, свій прапор синьо-жовтий, свій герб Тризуб, а також свій гімн «Ще не вмерла Україна».  
(Звучить гімн України, діти підспівують)
Вчитель.
       А ще народ України має свої споконвічні символи. Спробуйте назвати їх. (Верба, калина,  криниця, барвінок, рушник).
       Чому вони такі дорогі серцю кожного українця? (Відповіді учнів.)
Повідомлення учнів
     Верба — журливе дерево, що низько схиляється до води. Воно схоже на долю нашого народу.    І хоч народ наш терплячий, але він гордий і завжди знаходив силу, щоб випрямити спину і підняти голову, щоб стати вільним і незалежним.
      Калину завжди любили, її порівнювали з гарною дівчиною. Її садили скрізь: по берегах річок, на могилах, під вікнами біленьких хат та біля розмальованих криниць; кетягами червоних ягід прикрашали весільні короваї і вплітали їх у вінок, ними лікували застуду та варили варення.  
      А по землі стелився вічнозелений барвінок з блакитними, як небо, квіточками. Його люди любили за красу і невибагливість. Це символ вічного життя, любові, розлуки і пам’яті.  
       Діти, пригадайте, де ми посадили барвінок? («Сад матері»)
         А криниця це вічний символ життя, бо без води не можна прожити. Українці завжди селилися поблизу води. Тому до криниць в українців особливе ставлення вони у нас скрізь прикрашені, гарно оформлені і зачинені, щоб вода була чистою і холодною.
3 сторінка журналу (обереги)
      Ось ми дійшли до третьої сторінки журналу на  ній дізнаємося про народні обереги.
      Народний оберіг це предмет, що має чудодійну силу й приносить його власникові щастя, удачу, оберігає від небезпеки.
       Оберегами були вишиті рушники, вишиті сорочки, вишиті мішечки для тютюну. Вишиваючи будь-яку річ, мати, наречена або сестра з любов’ю та найкращими почуттями думала про свою найближчу людину. Тому і сорочка, і пояс, і рушник та й інші речі мали магічну силу.
Учень. І досі мати, проводжаючи в дорогу свого сина чи доньку, дарує вишитий рушник на щастя й на долю. Такий самий рушник стелять під ноги молодим, щоб довгою і щасливою була їхня життєва стежина.  
Учень. А ще оберегами слугують образи святих, що їх тепер часто вишивають, освячують і вішають у хаті, а раніше, та й нині, їх малювали.  
Учень.
Обереги мої українські,
Ви прийшли з давнини в майбуття.
Рушники й сорочки материнські
Поруч з нами ідуть у життя.
Нам любов’ю серця зігрівають
Доброта і тепло в них завжди.
Вони святість і відданість мають.
Захищають від лиха й біди.
4 сторінка журналу (рідний край)
       Перегортаємо останню сторінку нашого журналу і дізнаємося про місцевість, де ми з вами живемо. Адже цей чарівний куточок також частинка нашої України . (Показ презентації «Моє рідне село»)
ІY.  Підсумок уроку
       Підсумкова бесіда
ü Що нового ви дізнались на уроці?
ü Що таке батьківщина?

ü За що ви любите Батьківщину?






Щоб у серці жила Батьківщина
Усний журнал







Карта України та її сусідів




Символи держави




Народні символи України









Обереги (рушники, образи)


























Тема. Вчимося бути добрими людьми.
Мета: розширювати знання про людину – творця добра, краси; вчити   
           висловлювати власну думку;  формувати в учнів здатність   
           формулювати моральні судження, розвивати уміння відрізняти погане від доброго, 
           виховувати позитивне світосприйняття.  
Обладнання: картки та таблички з прислів’ями та приказками

Хід уроку
I.                  Організаційна частина.
Привітання.  Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо,
                       Весь другий клас наш щиро промовля.
                       Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо,
                       Бажаєм щастя і добра!
II.               Актуалізація опорних знань.
Вчитель.
Сказав Мудрець:
-  Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай!
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара –
Людина починається з добра.
Як ви думаєте яка тема нашого уроку?

III. Повідомлення теми і мети уроку.
 Сьогодні на уроці ми поговоримо про добро і як бути добрими людьми.
YI .Повідомлення нових знань
      1. Бесіда
 -Діти, а  як ви гадаєте, що таке добро? (відповіді дітей)
  -Які ви знаєте слова, що визначають доброту? (добрий, доброчесний, добродушний, доброзичливий,добропорядний,добросердний)
  -Яке їхнє значення?
( доброчесний:чесний,, повний чесноти; добродушний: добрий і м'який по характеру, незлобивий; доброзичливий: бажаючий добра, готовий сприяти благополуччю інших; добропорядний: пристойний, гідний схвалення, порядний ;добросердий: той, хто володіє добрим серцем, ласкавий, співчутливи).  
   - Як ви думаєте, якими якостями з перерахованих володіє по-справжньому добра людина?
- Чи багато ви зустрічали таких людей?
 - А чи пам’ятаєте ви, які добрі справи ви зробили сьогодні, за минулий день, тиждень?
 2. Тести
     Я пропоную вам відповісти на запитання тесту. (Схвальна відповідь – так, не згодні - ні).
1. У тебе є гроші. Міг(могла) би ти витратити все, що в тебе є, на подарунки друзям?
2. Приятель розповідає тобі про свої проблеми, але тебе це мало хвилює. Чи даси ти йому зрозуміти, що це тобі нецікаво?
3. Твій партнер  дуже погано грає у якусь гру. Чи будеш ти йому піддаватися, щоб доставити приємне?
4. Чи часто ти говориш людям добрі слова?
5. Чи любиш злі жарти, розіграші?
6. Чи довго ти пам'ятаєш нанесені тобі образи?
7. Чи завжди ти не упускаєш можливості зробити яку-небудь добру справу?
8. Чи вважаєш ти, що якусь справу ти зробиш краще, ніж інші?
9. Чи кидаєш ти гру, коли починаєш програвати?
10. Якщо ти впевнений(а), що прав(а), чи слухаєш ти заперечення співрозмовників?
11. Чи охоче ти допомагаєш іншим?
12. Чи насміхаєшся ти над ким-небудь, щоб розвеселити компанію?
Підведення підсумків тесту
     Давайте подивимося результати ваших тестів.
Так – 1-4, 7, 11 – 1 бал
Ні – 2, 5-6, 8-10, 12 – 1 бал.
    8 і більш балів: ти люб'язний, доброзичливий, умієш поводитися з людьми; тільки одне побажання - будь щирим;
   4-8 балів: твоя доброта має вибірковий характер: ти можеш бути добрим до одних людей і черствим стосовно інших;
   0-4 бала: спілкування з тобою буває нелегким; тобі не вистачає доброзичливості до людей.
3. Гра «З’єднай прислів’я»
Добро  ходить тихо,                                 Боже, віку
Раз добром нагріте серце –                     а зло гримить і гуркоче.
Доброму чоловіку продовж,                  ввік не прохолоне.
4. Творче завдання «Словничок добрих слів».
Із запропонованих слів вибрати спільнокореневі слова і пояснити їх значення. (Добрий, добросердний, доброзичливий, добродій ний, добропорядний, доброчесний, добросусідський).
5. Слово вчителя.
Бути добрим — це значить допомагати одне одному у біді, дарувати радість знайомим і незнайомим людям, захищати молодших і піклуватися про старших.
-Яка людина у вашому житті є найдобрішою, найласкавішою? (Мама.)
- А як вона піклується про вас?
У народі кажуть: «Біля сонця тепло, а біля матері добре».
-Як ви гадаєте, чому?
-Чим схожі між собою сонечко та мама?
-Як ви піклуєтесь про своїх матусь?
-Як допомагаєте їм по господарству?
До повернення батьків з роботи можна зробити чимало корисних і добрих справ: навести лад у хаті, вимити посуд, почистити взуття, попіклуватися про молодших братика або сестричку.   Яка радість спалахне в очах матусі, коли вона побачить, що ви за власним бажанням, самостійно взялися допомогти їй. А від теплої маминої усмішки і вам на серці стане тепліше.
Отже, запам'ятайте: ваші добрі безкорисливі вчинки — це радість не лише для тих, кому їх адресовано, але й для вас. І ще треба завжди пам'ятати, що на добро, зроблене для вас іншими, треба відповідати також добром.
6. Творча гра «Збери приказки та прислів'я».
  Добре діло твори...(сміливо.)
Добрі діла тихо ходять, а злі. (як дзвони дзвонять.) 
Від добра добра.(не шукають.)
Хто людям добра бажає, той. (і собі має.)
Добрі вісті. (не лежать на місті.)

Без доброго діла немає. (доброго імені.)
Роби добро скільки можеш — від цього. (не занеможеш.)
За добро. (добром і платять.)
  «Правила добра»

Щоб доброю людиною стати,
потрібно правила добра всім знати.
Найперше з правил цих чудесних
Уміння б бути добрим, чесним.
А друге правило таке:
Шануй ти маму й тата,
Люби сестер, братів, людей.
Добро сам будеш мати.
А третє правило просте,
Щоб мати серце золоте
Зла на людей ти не тримай,
Учителів не забувай.
Ці правила виконувати мусиш,
Тоді закону доброти ти  не порушеш.

-Тож які правила добра ви запам’ятали?
 Гра «Крісло відвертості».   
(Всі стільці в класі оголошуються «кріслами відвертості». Всі, хто сидить на них, повинні говорити правду. Учитель називає початок фрази, учні повинні її закінчити: «Я пишаюсь собою тому...»).
YII.  Підсумок уроку
 Вчитель. Я всміхаюсь сонечку!
 Учні. Здрастуй, дороге!
 Вчитель. Я всміхаюсь квіточці!
 Учні. Хай вона росте!
             Вчитель. Я всміхаюсь дощику!
             Учні. Лийся, мов з відра!
             Вчитель. Друзям усміхаюся!
             Учні. Зичу всім добра!



Тема. Ознайомлення з творчістю Т.Г. Шевченка
Мета: ознайомити дітей із творчістю Т.Г. Шевченка; формувати навички
          правильного, виразного читання; розвивати усне мовлення, збагачувати
          словниковий запас учнів, виховувати інтерес до творчості поета.
Обладнання: портрет поета, фонограма пісні «Реве та стогне Дніпр Широкий», 
         ілюстрації до творів поета, картки із словами для словникової роботи, дитячі ілюстрації до віршів Шевченка.

Тип уроку: повідомлення нових знань.
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.
 Привітання
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай
Працювати починай.
II.               Повідомлення теми і мети уроку.
     Учітесь читайте,
     І чужому научайтесь,
     Й свого не цурайтесь…
Це слова відомого усьому світу поета Тараса Григоровича Шевченка.
Сьогодні наш урок ми присвячуємо цьому великому поету, ознайомимося з його біографією та віршами. Твори Тараса Григоровича люблять усі – і дорослі, і малі. Багато пісень написано на його слова.
 ( Звучить пісня написана на слова Т. Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр Широкий).
III.           Повідомлення нових знань
 Слово вчителя
Діти, Тарас Григорович Шевченко народився рівно двісті років тому, недалеко від нас на Черкащині в селі Моринці. Рано померли його батьки , і на долю сироти випало тяжке життя.  Але доля його не зламала він рано навчився читати, завжди тягнувся до знань, дуже любив малювати. Понад усе він любив своє рідне село Моринці, свій народ, Батьківщину-Україну. Саме з цієї любові народився найбільший поет -  Тарас Шевченко.
  Він написав багато віршів для дітей.
Проектна діяльність
Вам було завдання підготувати вірші та намалювати до них малюнки.
( Діти розповідають вірші : «Садок вишневий коло хати», «Тече вода із-за гаю…»), демонструють свої малюнки.
Робота над Букварем
1.     Робота над віршем «Тополя»:
-         зразок читання вірша;
-         словникова робота (діброва, виє, стан);
-         самостійне читання учнями;
-         читання ланцюжком;
-         робота за ілюстрацією.
      Фізкультхвилинка
2.     Робота над текстом
-         зразок читання тексту;
-         словникова робота;
-         самостійне читання учнями;
-         читання ланцюжком ;
-         робота над виразністю;
-         робота за ілюстрацією.
Нехай пророчими будуть слова великого поета:
«Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
Бо хто матір забуває,
Того Бог карає,
Того діти цураються,
В хату не пускають,
Чужі люди проганяють.
І не має злому,
На всій землі безконечній,
Веселого дому».

IY .Підсумок
-         Про кого, діти, ми сьогодні говорили на уроці?
-         Які вам його вірші відомі?
-         Який вірш Шевченка ви можете прочитати напам’ять?




Тема. В.Сухомлинський «Усмішка»
Мета: розширити знання дітей про життя, творчість видатного українського 
           педагога і письменника; розвивати усне мовлення; формувати навички
           правильного, швидкого читання; виховувати у учнів доброзичливе 
           ставлення до оточуючих.
Обладнання: портрет В.Сухомлинського, роздатковий матеріал, ілюстрації, картки.

Тип уроку: урок повідомлення нових знань
Хід уроку
I. Організаційна частина
    Привітання.
    1.Мовна розминка (скоромовки).
    2. Розчитування:
- «Блискавка» (Завдання, піраміда, малюнок, ознайомлення,скоромовка, вказати,серденько, дитинство);
- «Хованки» (Пиріг, вареник, млинець, ведмідь, чебурек)
                        (Диван, стіл, весна, шафа, крісло)
                       (кіт, папуга, лисиця, корова, вікно)
- «Закінчи речення»
Сонце навесні сходить все…(сонце)
Його проміння щедро зігріває…(землю)
Швидко тане останній … (сніг)
З горбків збігають останні …(струмочки)
На деревах набубнявіли… (бруньки)
У лісі з’явилися перші весняні …(квіти)
Скоро ліс і сади вкриються…(листям)
Затьохкають у садах …(соловейки),
закує…(зозуля)

II. Актуалізація опорних знань
     Сьогодні ми розпочинаємо вивчення нової теми «Людина починається з добра»
-                     Як ви розумієте назву цієї теми?
-                     Про що буде розповідатися в цьому розділі?
1. Робота в парах (скласти прислів’я про добро)
Доброму скрізь добре.
Добро роби, добре і буде.
Добре ім’я - найкраще багатство.
Добро довго пам’ятається, а лихо ще довше.
 Хто людям добра бажає, той і собі має.
Добрі вісті не лежать на місці.
Світ не без добрих людей.
Все добре переймай, а зла уникай.
Не одежа красить людину, а добрі діла.

III. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми познайомимось з першим оповіданням розділу  – «Усмішка».
-                     А хто ж автор оповідання?
IY.  Актуалізація опорних знань
- А які оповідання  цього автора ми уже вивчали  раніше?
- Ілюстрації до до яких творів В.О. Сухомлинського ?
(«По волосинці», «Я хочу сказати своє слово», «Оленчин горобчик», «Про що думала Марійка?», «Сергійкова квітка», «Горобчик і вогонь», «Кінь утік»,  «Як Павлик списав  у Зіни задачу»).
Y. Повідомлення нових знань
 1. Бесіда про В.Сухомлинського (мозковий штурм).
      - коли народився В.О. Сухомлинський? (18 вересня 1918 р.)
      - де народився письменник? ( С. Василівка, Кіровоградська область)
     - де працював В.О. Сухомлинський?
     - що ви ще знаєте про цього письменника?
  2. Робота над оповіданням «Усмішка»
          а) словникова робота ( словникова піраміда)
Іде                                          луг                                     страх
дибає                                     ціпок                                  похмурі
оволодів                                повагом                             запитливо
барвистий                             тремтіла                             жайворонок
почимчикувала                     затьмарився                      насторожилася
          б) зразок;
          в) бесіда за змістом;
          г) самостійне читання;
          Ґ ) гра «Кореспондент»;
     Фізкультхвилинка
          д) робота за ілюстрацією у підручнику;
          е) читання ланцюжком по абзацам;
          є) гра «Продовж речення»;
          ж) поясни виділене речення.
YI. Підсумок
1. Підсумкова бесіда .
- Що нового ви узнали на уроці?
2. Оцінювання
YII. Домашнє завдання
Читати і переказувати оповідання, скласти план до оповідання.

   
Тема. В.О. Сухомлинський «Чотири аркуші паперу»
Мета: ознайомити із оповіданням; формувати  навички правильного та свідомого читання; розвивати усне мовлення, уяву; виховувати
Обладнання: ноутбук, підручник, картки, таблички, ілюстрації
Тип уроку: урок повідомлення нових знань
                                                      Хід уроку
І. Організаційна частина
     Привітання
     Вже дзвінок нам дав сигнал,
     Працювати час настав.
     Тож і ти часу не гай,
     Працювати починай!
1.     Мовна розминка:
-         скоромовки;
-         римування слів; (калина, грибок)
-         вправи для правильного та свідомого читання.
 ІІ. Актуалізація опорних знань
   1.   Робота за ілюстраціями
      До якого оповідання цей малюнок
     2. Гра «З якого оповідання ці рядки»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
      Сьогодні на уроці ми познайомимось із оповіданням В.О. Сухомлинського
      «Чотири аркуші паперу»
ІV. Повідомлення нових знань
    1.Бесіда «В.О. Сухомлинський»
       - Хто такий В. О. Сухомлинський?
       - Де народився?
       - Що ви ще знаєте про цього письменника?
    2. Презентація життя та творчості письменника.
    3. Робота над текстом:
        - зразок читання;
        - словникова робота;
 ( аркуш – листок, грізна блискавка, чорноокий – чорні очі, синьоокий – сині очі, білокоса – біляве волосся, чорнокоса – чорняве волосся)
        - самостійне читання;
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти, треба трошки відпочити.
Руки вгору, руки вниз, на сусіда подивись
        - бесіда за змістом, гра «Кореспондент»;
        - читання ланцюжком;
        - «асоціативний кущ»: голубий папір;

V. Підсумок уроку
     1. Бесіда:
         - Як називається оповідання?
         - Хто автор оповідання?
         Про що розповідається в оповіданні?
2.     Виставлення оцінок
VI. Домашнє завдання
      Читати і переказувати оповідання.


Тема. Спостереження за рослинами. Рослини пустирів та придорожні рослини
Тема. Екскурсія в природу
Тема. Робота на пришкільній ділянці
Тема. У школі дорожніх наук
Тема. Догляд за кімнатними рослинами

Сто доріг - одна твоя

https://drive.google.com/open?id=0By-KDUXGyNsiZ2QxSW1WaTZqNkk&authuser=0

Немає коментарів:

Дописати коментар